Яку систему управління сайтом (CMS) обрати

Яку систему управління сайтом (CMS) обрати

В інтернеті зараз просто безліч інформації що таке CMS сайту, які кращі для створення сайтів, які вони бувають, чим відрізняються, є порівняльні таблиці, відгуки і т.д. Але зараз мені хочеться підняти це питання з ракурсу взаємовідносин веб розробника і кінцевого користувача сайту, тобто нашим клієнтом.

CMS або Система управління сайтом — це внутрішня частина сайту, яка дозволяє легко та швидко керувати зовнішньою його частиною. Її ще називають адміністративною панеллю сайта.

Оскільки без CMS для того щоб змінити текст чи фото — треба лізти в код сторінки й там його правити, для цього потрібні знання та досвід у веб програмуванні. Розробники сайтів можуть легко створювати сайти особисто для себе взагалі без CMS, адже вони самі можуть легко керувати ним без такої "адмінки". А ось для звичайної людини, що замовила собі створення сайту без CMS не обійтись. Інакше вона взагалі не зможе в ньому нічого самостійно змінювати, навіть дрібні елементи.

CMS призначена передусім не для розробника сайту, а для користувача — власника сайту, що здійснює поточне управління ним. Отже користування нею не потребує ніяких спеціальних знань чи досвіду, оскільки всі дії виконують візуально, як у вордовському документі. Додавання контенту здійснюється простим перетягуванням тексту або одним кліком у додаванні зображень. Команди розробників різних CMS постійно вдосконалюють свої системи, роблять їх ще більше зручними та функціональними для простого юзера. Саме для нього, а не для розробника сайту. Для тих хто створює індивідуальне програмне забезпечення є свої інструменти, різноманітні фреймворки, бібліотеки й таке інше. Але користувачу сайта все це не потрібно. В нього є візуалка, через яку він управляє контентом простими кліками миші.

Тому коли клієнт заздалегідь каже, що він не зможе керувати своїм сайтом, оскільки не є програмістом, то на це ми відповідаємо, що однозначно зможе, оскільки сайт спеціально для нього створений на CMS, тому все наповнення сайту він за бажанням зможе легко робити самостійно: додавати або корегувати тексти, фотографії, таблиці та інше.

На питання яка CMS краще важко відповісти, адже кожен програміст має свою улюблену CMS, з якої може вижати 100%. Також для різних типів сайтів можуть використовуватися різні CMS, як наприклад робимо ми. Адже для інформаційного сайту потрібна одна платформа і функції, для інтернет магазина — друге, а для сайту дошки оголошень — третє.

В будь-якому випадку для наших клієнтів під час створення сайтів в Києві ми завжди підберемо кращу CMS, а для того щоб швидше в ній розібратися ми записуємо індивідуальне навчальне відео по керуванню кожним нашим сайтом. Маючи таке відео наші замовники відразу розбираються що до чого і радіють легкому управлінню своїм сайтом. Як сказав один наш клієнт, пенсіонер, що раніше взагалі ніколи не мав відношення до управління сайтами, сказав, що особливо після нашого навчального відео в управлінні сайтом розбереться навіть 10-тирічна дитина. І це правда, так воно і є.