Біржа статтей. Як заробити в інтернеті?

Шляхів заробітку в мережі Інтернет дуже багато. Але більшість з них вимагає певних знань і навичок, а інші просто не варті уваги. Але є один спосіб, який не вимагає спеціальних навичок і доступний практично кожному. Заробляти написанням унікальних текстів може кожен. Але для початку слід знати маршрут, по якому буде легко вникнути в подібну справу. У цьому матеріалі я спробую описати цей шлях, враховуючи власний досвід. Таким чином, ви зможете обійти стороною ті труднощі, які спіткали мене.

Найбільш логічне запитання - для чого потрібні ці тексту, і хто готовий платити за них гроші? Відповідей може бути кілька - основна маса, найдешевша - так звані SEO - тексти. Такі тексти використовують веб-майстри для наповнення своїх сайтів з метою підвищення позицій сайту в пошуковій системі.

Advego - система покупки і продажу контенту для сайтів, форумів і блогів

Починати заробляти на написанні текстів я б радив на біржах контенту. Сьогодні їх існує дуже багато. І перебравши більше десятка варіантів я зупинився на Адвего. На мою думку тут досить збалансовані ціни, вимоги до контенту, комісії та інші нюанси. Це у порівнянні з іншими ресурсами. Хоча, деякі речі в Адвего я б змінив. Але не мені про це судити.

Отже, з біржею ми визначилися. Тепер розберемо два шляхи заробітку на Адвего. Після того, як я їх опишу, кожен зможе визначити найбільш підходящий для себе. На біржі ми можемо виконувати завдання, або продавати власні статті.

Виконання задач.

Для того, щоб виконувати завдання, їх потрібно знайти. Шляхів пошуку також кілька. Легкий, і не завжди найефективніший - форма пошуку роботи. Зовсім недавно її вивели в праву сторону сторінки Адвего, що, на мою думку, досить зручно. Шукати завдання можна за кількома критеріями, що полегшує пошук актуальною для автора роботи. Взагалі, на біржі можна знайти завдання від елементарної проставки «лайків» у соцмережах, в досить серйозної роботи з написання спеціалізованих текстів чи перекладу з іноземних мов.

Але більшість серйозних замовників, а відповідно тих, хто готовий платити за хороший текст хороші гроші, працюють виключно з авторами зі свого «білого списку». У такий список потрапляють вибране автори, з якими замовник бог без остраху працювати навіть з найскладнішими замовленнями. Найчастіше такий список формується експериментально шляхом відсіву зайвих і співпраці з обраними людьми. Замовник може проводити відбір на основі замовлень, які він викладає в загальний пошук завдань. Але найчастіше пошук авторів проходить на форумі Адвего. Тут створюється відповідна тема, де замовник викладає умови замовлень і співпраці, а автори піарять себе і намагаються потрапити в білий список. Спочатку я не звертав уваги на форум. І з часом зрозумів його значущість. Тому я раджу відвідати цей розділ тим, хто втомився працювати з нудним і дешевим рерайтом і хоче рости в плані заробітку на текстах.

Мінусом роботи на замовлення я вважаю комісію в 10%, яку знімають з автора. Хоча при повній завантаженості протягом часу, присвяченого роботі, і хороших цінах такий мінус відходить на задній план.

Отже, нам потрібно постійно зростати, шукати адекватних замовників з адекватними цінами, не побоюватися з ними дискутувати і піднімати собі ціну, а також працювати.

Продаж статей.

Згодом я повністю перейшов в Адвего на такий тип заробітку. І зараз поясню чому. Тут немає комісії! Вірніше, вона є, і її оплачує покупець. Для мене це стало визначальним фактором. Тепер поясню нюанси такого типу заробітку.

По-перше, халява тут не пройде. Всі статті проходять жорстку модерацію, перш ніж виставляються на продаж. Можна припустити один розділовий знак і текст відправлять на доопрацювання. Ви скажете - мінус? А я скажу - плюс. З ситуації, неграмотного тексту можна вийти. А ось покупець, впевнений в реально якісному тексті, викладе велику суму, ніж створить подібну задачу.

По-друге, не треба очікувати моментального продажу статті. Швидше у мене купили статтю за 1 хв після проходження модерації, а найдовше - увага - через півроку. З 1 хв мені просто пощастило. Вибравши такий тип роботи на Адвего треба бути готовим до того, що місяць можна писати і нічого не заробити. Зате в один день все можуть купити і ви зірвете місячний куш.

Треба чітко розуміти, який контент користується попитом серед покупців. Сьогодні це тексти тематики «Будівництво та ремонт», «Жіночі теми», «Автомобілі». Але текстів такої тематики в Інтернеті дуже багато, тому ціна на них повинна бути трохи нижче. Статті вузького профілю можна продати дорожче, і чекати покупця треба довше. Отже, кожен повинен вибрати сам.

Як раджу працювати я? Пишіть і виставляйте статті серіями. Бажано від 10 штук. І в серії намагайтеся витримувати одну тематику. Я писав про риболовлю і чекав покупку текстів досить довго. Але коли знаходився покупець, він купував відразу всю серію. Я шкодував, що не написав ще.

Ще один важливий момент. Створіть тему у відповідному розділі форуму. Назвіть її звабливо, щоб заманити потенційного покупця в свій магазин. Постійно оновлюйте інформацію про нові та проданих статей. Тримайте вашу тему зверху. Так ви отримаєте багато покупців.

Згодом я вийшов на інший рівень заробітку на текстовому контенті. Я працюю безпосередньо з замовниками, має дуже багато плюсів. Тут немає комісій і ціни гідні. При роботі тільки у вільний час, якого не так багато, я завжди маю замовлення і непоганий приробіток. Але пошук постійного замовника можна здійснювати на основі заробленої репутації. А де його заробити? Так - на біржі контенту. Тому початківцям я раджу прислухатися до моїх порад і спробувати свої сили саме на Адвего.

Напевно багатьох цікавить сума заробітку. Озвучити її конкретно - неможливо. Все залежить від ряду нюансів. І заробляти від 300 доларів на місяць цілком реально, навіть на початку. Головне бажання, розвиток і працю. Дешевий сир тільки в мишоловці. Тому будьте готові працювати.