Чому Сайт Чи не Може Коштувати 3 Копійки?

За останні кілька років кількість веб-студій різко зросла, а біржі фрілансу просто кишать, так званими фахівцями з розробки сайтів, приголосними працювати за досить скромну винагороду. Недосвідчений користувач, особливо обмежений у коштах, подумає - «Навіщо я буду платити більше, якщо є можливість заощадити?». Але тут варто задуматися, чи буде ця економія такої бути. Вся справа в тому, що створення сайту, що продає - це довгий і трудомісткий процес, і він апріорі не може коштувати дешево.

Скориставшись послугами майстрів-недоучок, ви ризикуєте отримати неякісно виконану роботу, яку доведеться переробляти, а це загрожує чималими фінансовими витратами. Сьогодні ми поговоримо про те, чому навіть для того, щоб замовити сайт-візитку з найпримітивніших функціоналом, потрібно мати у своєму розпорядженні сумою не в 500, не в 1000 і навіть не в 2000 грн.

Якісна Розробка Сайту: Скільки часу Вона Займе?

Чи цікавилися ви коли-небудь, скільки коштує якісне програмування? Висококваліфікований фахівець, який має досвід роботи не менше 3-х років, заробляє за годину своєї роботи близько 1000 грн.

Розрахуємо вартість створення сайту під ключ в найпростішому варіанті:

Найпростіший дизайн (навіть він тягне фінансові витрати, адже потрібно отримати на нього ліцензіію). Застосування і впровадження шаблону займає в середньому 3 години часу.

Налаштування адмінки і всіх необхідних модулів - це ще 4 години роботи (це звичайний сайт під ключ без додаткових модулів).
Закупівля графічних зображень і розміщення їх на сайті - не менше 6 годин.
Сео-оптимізація сторінок - близько години.

Якщо підсумувати всі перераховані вище витрати часу, то отримаємо 14 годин. А це вже 14 тисяч рублів. Сюди ж додайте вартість найдешевшого хостингу і домену - близько 800 грн. на рік.

Не забувайте також про те, що перший варіант отриманого сайту - це всього лише заготовка. Основна частина часу витрачається на внесення правок і впровадження додаткових функцій за бажанням замовника. У вартість створення сайту, що продає також слід включити витрати компанії на рекламу своїх послуг.

Як бачите, витрати на виході виходять просто величезними. Висновок можете зробити самі - хороший сайт під ключ не може коштувати менше 20-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В Яких Випадках Сайт Може Коштувати Дешевше?

  1. Крадений дизайн (майте на увазі, що це є порушенням авторських прав).
  2. Неунікальні зображення - знову-таки, захищені авторськими правами.
  3. Плагіат текстових матеріалів (ризикуєте потрапити в немилість пошукових систем, що повністю заморозить подальше просування сайту).
  4. Низька оплата роботи програміста. Таке можливо тільки в тому випадку, якщо за справу береться не досвідчений фахівець, а новачок або дилетант, який апріорі не зможе виконати роботу швидко і якісно.

Підсумок, сподіваємося, вам зрозумілий: створення сайту під ключ не може обійтися в копійки, а замовляти розробку сайту слід тільки у професіоналів. Пам'ятайте, що піддавшись спокусі заощадити, ви в кращому випадку отримаєте неякісну роботу, а в гіршому - ризикуєте нарватися на шахраїв і безповоротно втратити кошти.