CMS: значення, види і функції

Практично всі сучасні підприємці створюють власні проекти в Інтернеті. Ця тенденція пояснюється просто: в умілих руках сайт може стати ефективним інструментом, призначеним для вирішення бізнес-завдань. Для того щоб забезпечити безперебійну роботу ресурсу і постійний приплив відвідувачів, веб-майстер повинен ретельно опрацювати кожен елемент сайту.

Однією з найважливіших складових частин будь-якого веб-проекту є система управління контентом або CMS. Вона являє собою своєрідний двигун, що є основою для ресурсу. Він працює на те, щоб власник міг створювати, редагувати матеріали, керувати вмістом сайту.

Основні функції CMS
Зрозуміло, що система, яка відповідає за управління наповненням ресурсу, дає можливість розміщувати, зберігати, редагувати матеріали, створювати нові публікації, а також блоки і розділи. Вона забезпечує необхідне подання інформації. Все це базові функції.

Движок відповідає також за:

Спрощення процесу наповнення сайту. Система управління надає набір інструментів, які дозволяють створювати сайт  та контент і доводити його до користувачів.
Полегшення управління ресурсом. Сайти бувають статичними і динамічними. У першому випадку кожна сторінка, її код і весь вміст, прописується програмістом. Внести зміни без його допомоги і правок коду не вийде. Таких сайтів стає все менше, вони давно поступилися місцем динамічним ресурсів, системи управління яких дозволяють змінювати ресурс в певних межах будь-якому адміністратору. Це можливо якраз через CMS.
Скорочення трудовитрат на підтримку ресурсу. Це логічне продовження попереднього пункту: з обслуговуванням і управлінням CMS впорається кожен грамотний інтернет-користувач. Все навчання зводиться до знайомства з функціоналом і особливостями системи. Це відбувається досить швидко і легко, оскільки всі сучасні майданчики мають зрозумілим і дружнім інтерфейсом.
Зменшення фінансових витрат на утримання ресурсу. Як вже вказували, з управлінням впорається практично будь-який просунутий користувач. Тому фахівців залучати не треба, що скорочує витрати.
Забезпечення більш ефективного вирішення ділових завдань. CMS дозволяє створювати сайти під специфіку конкретного бізнесу і доповнювати їх тими матеріалами, які потрібні зараз або будуть потрібні в процесі роботи. Багато що залежить від особливостей движка, тому до вибору потрібно підходити відповідально.
Іншими словами, CMS впроваджується для того, щоб представник компанії міг з легкістю керувати сайтом і забезпечувати його безперебійне функціонування без залучення фахівців, послуги яких необхідно оплачувати. Хоча будь-який движок, звичайно, може стикатися з технічними неполадками - це треба враховувати.

ЗНАЧЕННЯ CMS
На сучасному ринку існує досить багато різновидів систем. Іноді веб-майстру дуже складно знайти саме ту пропозицію, яка б дозволила йому найбільш ефективно побудувати свою роботу і виконати поставлене завдання.

Існують певні вимоги, яким повинен відповідати хороший движок:

Функціональність. Це основний критерій для CMS. Важливо, щоб в системі були присутні всі необхідні модулі, детальна карта сайту, якісна система навігації, різні фільтри, блоки для нових користувачів і матеріалів, підказки.
Оперативність. Від того, наскільки швидко працює движок, залежить і швидкість роботи сайту. Як відомо, відвідувачі не люблять довго чекати завантаження цікавить їх сторінки. Тому в разі виникнення будь-яких затримок вони тут же залишають портал.
Якісні CMS створюються з використанням інноваційних технологій. Однак вони повинні підтримувати і вже наявні стандарти оптимізації. Важливо, щоб обрану CMS в процесі роботи можна було якось доповнити або вдосконалити в міру необхідності.

Якісні CMS - це інновації

Нерідко виникають ситуації, коли веб-майстер, особливо початківець, не може відразу розібратися з функціоналом движка. Бажано, щоб CMS мала службу підтримки або супроводжувалася докладними гайдами, інструкціями. Це зіграє вирішальну роль і в разі виявлення дефектів.

CMS повинна бути проста в експлуатації. Якщо веденням сайту займається веб-майстер, то у нього не буде виникати проблем в роботі з движком практично будь-якої складності. Адже люди цієї професії знають нюанси і власного ресурсу, і підібраною системи управління. Однак якщо підприємець хоче перекласти частину обов'язків не на фахівця, а на іншого співробітника компанії, то він повинен бути впевнений в тому, що це довірена особа зможе впоратися з дорученими завданнями.