Невірне перенесення сайту на нову CMS: повертаємо органічний трафік

Важливо зрозуміти: якщо ви не підтримуєте ідею постійного оновлення сайту, його популярність буде невблаганно знижуватися. З'являться нові гравці, які складуть гідну конкуренцію старої майданчику, а в перспективі - і зовсім зможуть зайняти місце лідера в ніші.

складності ПЕРЕНЕСЕННЯ
Багато сайтовладельцев, розуміючи тенденції розвитку бізнесу в Інтернеті, вважають за краще негайно переходити на більш досконалі CMS-платформи і робити мобільні версії сайтів. Однак при перенесенні сайту на іншу CMS уникнути труднощів не вдасться. Головна проблема - значне просідання органічного трафіку, що приходить з пошукової видачі. Це пов'язано з масштабною заміною адрес, зміною внутрішньої структури сайту і іншими невеликими, але важливими моментами.

Відповідно, багатьох цікавить питання: як повернути колишній рівень органічного трафіку після перенесення сайту на іншу CMS-платформу? Розберемо покроково можливі проблеми, що виникають в ході перенесення. Постараємося дати інформативні відповіді: які дії варто робити, щоб повернути популярність ресурсу?

САЙТ ЗАКРИТИЙ ВІД ІНДЕКСАЦІЇ
Більшість помилок, що впливають на зниження органічного трафіку при перенесенні сайту, знаходяться на рівні апаратної частини і кодувань, оскільки будь-який сайт - це набір рядків програмного коду HTML і посилань на додаткові ресурси.

Трапляється, що після перенесення сайту на іншу CMS сторінки виявляються закритими від індексації. Пошукові роботи не можуть переглядати контент. Навряд чи варто уточнювати, чим це загрожує.

сайт, закритий від індексації

Що робити в цьому випадку? Перш за все, необхідно зрозуміти, де саме знаходиться проблема.

У даній ситуації заборона індексації може статися з двох причин:

При архівації сайту програмісти закрили функцію індексації у файлі robots.txt, а після перенесення забули відкрити. Це проста, але поширена помилка.
У програмному коді присутня атрибути noindex.
Як вчинити:

Зайти в файл robots.txt через редактор, скориставшись пошуком, знайти рядок Disallow: / і прибрати її, після чого зберегти документ.
Прибрати вище вказаний атрибут з усіх сторінок сайту, що не завжди легко, особливо якщо онлайн-проект багатосторінковий.
НОВА CMS ЗМІНИЛА АДРЕСА СТОРІНОК
Таке трапляється постійно. Якщо ресурс переноситься, наприклад, на WordPress останньої версії, то він просто змінить адреси сторінок, навіть якщо домен залишився колишнім. Відповідно, пошуковим роботам доведеться протягом довгих місяців проводити нову індексацію, що негативно позначиться на органічному трафіку.

Раніше подібна ситуація надавала серйозний негативний вплив на тИЦ (тематичний індекс цитування), оскільки посилання, які раніше закуповувалися для підвищення значущості сайту в очах пошукових систем, вели на старі сторінки. Тепер, вочевидь, буде страждати ІКС.

Що робити? Єдиний вихід - налаштувати 301 редіректи зі старого сайту на новий. Редирект - це невеликий скрипт, що дозволяє автоматично перенаправляти відвідувача з однієї сторінки на іншу. Налаштування краще довірити фахівцеві, оскільки самодіяльність в цьому випадку тільки зашкодить.

ЗМІНА SEO-налаштувань, ЯКІ ПРАЦЮВАЛИ РАНІШЕ
Ще при перенесенні деактивуються метатеги, не переміщаються деякі тексти і злітають SEO-налаштування.

Що врятує ситуацію:

Знову налаштувати основні теги (тайтли, дескріпшени, ключові слова). Необхідно перевірити всі сторінки через панель адміністратора на наявність тегів і коректність заголовків першого рівня. Їх зазвичай «недолічуються» в 30% контенту. Перевірка і відновлення проробляються вручну, оскільки не існує ефективного програмного забезпечення, здатного автоматично заповнювати поля метатегов, тим більше - зробити це якісно.
Перевірити, які текст не перейшли на новий сайт. Варто враховувати, що серед які перенесених текстів може бути неактуальне або спамний контент, який тільки перешкодить відновленню колишнього рівня органічного трафіку.
Перевірити актуальність оновлень карти сайту.
Також варто провести аудит сайту на можливі помилки, і, в разі виявлення, виправити їх.
ВПАЛА ШВИДКІСТЬ ЗАВАНТАЖЕННЯ САЙТУ
низька швидкість

Часто разом з перенесенням сайту на іншу CMS доводиться вибирати новий хостинг-провайдер, що підтримує PHP-таблиці і останню версію HTML-розмітки. Вибір надійного хостингу - тема, яку ми недавно докладно обговорили в окремій публікації, тому не будемо надто сильно акцентувати на цьому увагу.