Протокол HTTPS і чому він важливий з 2018 року

Що таке https. Це протокол передачі даних для Вашого сайту, який дозволяє зробити сайт більш безпечним для користувачів. Даний протокол шифрує всі дані передаються між сайтом і користувачем, це дозволяє уникнути витоків цих даних третім особам. Старий протокол http (без «s» в кінці), вважається застарілим і небезпечним, так як передає дані у відкритому вигляді.

Для чого це потрібно?

Переоцінити протокол https дуже складно, особливо з 2018 року.

Почнемо з того, що раніше компанія Гугл і Яндекс заявила про те що буде враховувати наявність протоколу https на сайті при ранжируванні сайтів у видачі. Іншими словами можна сказати, що сайти з https будуть вище аналогічних сайтів без htpps. УВАГА! Найближчим часом всі браузери введуть функцію, яка буде повідомляти про те що сайт небезпечний, якщо на даному сайті не встановлено протокол https.

Зважаючи на це Ви можете втратити всіх своїх користувачів і це негативно позначиться на ефективності сайту в цілому. Другий момент - подбайте про свою безпеку і про безпеку своїх користувачів. Сучасні Wi-Fi мережі дуже уразливі до злому (не кажучи вже про велику кількість відкритих Wi-Fi мереж), якщо зловмисник підключиться до Wi-Fi мережі йому не складе ніяких проблем перехопити дані, що передаються від користувача до сайту і навпаки - особливий інтерес представляють логіни і паролі.

Як зрозуміти чи є на сайті протокол https

Щоб зрозуміти чи є у Вас на сайті протокол https і зрозуміти чи безпечний сайт, достатньо подивитися на адресу Вашого сайту в браузері. Якщо сайт безпечний, то браузер буде ставити відповідну позначку. Нижче показаний безпечний сайт на прикладі соціальної мережі Вконтакте, також в даний момент Ви теж перебуваєте на нашому безпечному сайті.

Як встановити собі на сайт протокол HTTPS

Зробити свій сайт безпечним і таким, що відповідає сучасним вимогам можна двома способами:

Звернеться до нас, через розділ Контакти