Протокол HTTPS - подробиці

ПРОТОКОЛ HTTPS - ЩО ЦЕ?
Це протокол, що дозволяє передавати відомості від користувача до сервера в зашифрованому вигляді. Шифрування даних застосовується для їх захисту. Це потрібно, щоб запобігти перехоплення значимої інформації зловмисниками.

Задумайтесь, як часто ви вводите дані свої банківської карти при оплаті послуг в Інтернеті? Логіни і паролі, контактні дані? Так ось, HTTP не має на увазі їх захисту, так як не застосовує шифрування, на відміну від HTTPS.

Ваші дані потрапляють в Мережу при будь-якій взаємодії з Інтернетом: чи дивитеся ви ролик на Ютубі, пишіть чи повідомлення, замовляєте товар в онлайн-магазині. Ваше пристрій посилає запит на сервер ресурсу, звідти приходить відповідь, таким чином ви можете бачити вміст сайту і т. Д. Але при застосуванні звичайного протоколу дані ніяк не кодують, вони відкриті. Тому шифрування необхідно для безпечної роботи в Мережі. HTTPS підтримується всіма актуальними браузерами.

У визначенні ми вказали, що використовується криптографічний протокол SSL / TLS. Це свого роду єдиний ключ, за допомогою якого дані зашифровуються. Він генерується для кожного окремого взаємодії між браузером і сервером. Як правило, це число, що складається з 100 і більше знаків: розкрити або розкодувати його вкрай складно. Крім того, потрібно бути впевненим, що на іншому кінці знаходиться не зловмисник, а перевірений ресурс. Для цього використовуються цифрові сертифікати.

Захистіть роботу в Мережі

ЯКИМИ БУВАЮТЬ SSL-СЕРТИФІКАТИ?
Якщо описати сертифікат в двох словах, він являє собою електронний документ.

Він служить для ідентифікації сервера і виступає підтвердженням, що:

Його володар реально існує,
Уповноважений маніпулювати сервером, названому в сертифікаті.
Отримати його можна в спеціальних центрах. В SSL-сертифікат присутні дані про власника, є засвідчує справжність цифровий підпис.

Будь-браузер, який встановлює HTTPS-з'єднання, перевіряє наявність і справжність сертифіката, а обмін інформацією відбувається, лише коли перевірка виявилася позитивною.

Власне кажучи, SSL-сертифікатів багато, є ціла класифікація за їх відмінностям, опцій, плюсів і мінусів. Відзначимо, що вони бувають платними і безкоштовними. При цьому є відмінності по установці, які безпосередньо з платністю не пов'язані.

Назвемо декілька безкоштовних сертифікатів: Let's Encrypt, CloudFlare (CDN провайдер). Платних, звичайно, набагато більше. Установка зазвичай не вимагає великих зусиль. А випуск SSL-сертифіката зазвичай відбувається через хостинг або через реєстратора домену.

SSL

ПЕРЕКЛАД НА БЕЗПЕЧНИЙ ПРОТОКОЛ: НАСЛІДКИ
При переході сайту на захищений протокол змінюється його основну адресу і адреси внутрішніх сторінок. Краще, коли перекладом займаються професіонали. В такому випадку ви отримуєте гарантію, що редіректи налаштують коректно, врахують всі сторінки, створять нову карту сайту, внесуть зміни в файл robots і т. Д.

Після всіх змін сайт треба додати в панель Яндекс.Вебмайстер, Гугл Search Console.

Основний страх власників сайту при його перекладі на протокол HTTPS пов'язаний з тим, що позиції, набрані в пошукових системах, будуть втрачені. Цей страх виправданий, але тільки частково. Насправді рідко перехід здійснюється сам по собі, у відриві від інших маніпуляцій з ресурсом. А експерти, які виконували «чисті» переходи, стверджують, що поведінка пошукових алгоритмів непередбачувано: позиції можуть як просісти, так і підвищитися.