Робота в IT

Почати треба з того, що "сфера айті" - досить широке поняття, яке включає в себе просто безліч можливостей. Людина, яка хоче працювати в сфері ІТ, має, по-моєму, 4 варіанти дій. Для вибору одного з варіантів необхідно подумати ким людина хоче бути. Отже:

1. QA / QC - якщо простіше, то "тестером". Це найбільш простий спосіб почати кар'єру в ІТ для того, хто поки немає особливих умінь. За винятком володіння англійською на пристойному рівні, звичайно. Взагалі, якщо хочеш в ІТ то почати треба саме з англійської, а ще так званих "soft skills" - вміння спілкуватися, з'ясовувати чого від тебе хочуть, уточнювати деталі, презентувати свої інші вміння і таланти, шукати відповіді на питання самостійно (зокрема з Google) і т.п.

Так ось, крім англійської для отримання посади QA / QC треба мати загальне уявлення про ІТ. Я б радив почитати і просто спробувати пройтися по тих пунктах самостійно і прикинути що знаєш, а що варто почитати. Ну а далі вже можна або на курси записуватися або готувати резюме і передачею в HR-відділ компанії. В принципі, одне іншому не заважає.

2. Developer, більш відомий як "програміст". Тут є кілька напрямків, зокрема явний поділ на фронтенд (Web IU) і бекенд.

Якщо хочеш займатися розробкою того, що користувач побачить у вікні браузера (створення сайтів), якщо є тяга до верстки, знання HTML / CSS, JavaScript - вам сюди. В якому напрямку рухатися залежить від наявного багажу знань. Спочатку почитати щось для загального уявлення, цього має вистачити, а далі вже знову я б радив курси та інше поглиблення знань.

Для бекенд найбільш популярними мовами є Java і C # (.NET).

Як людина, яка вчила Java самостійно, закінчив курси Java і зараз працює Java-розробником, можу сказати, що зазначені теми актуальні і для початку їх досить. Втім, треба не тільки книг начитатися, а краще зробити якийсь маленький проект для себе і залити на GitHub - на співбесіді це додасть балів, і практичних навичок додасть.

3. DevOps - фактично дуже "прокачаний" системний адміністратор з умінням програмування. Курси бувають відносно рідко і взагалі поріг входження в цю професію значно вище, тому я не буду детально про це розповідати.

4. PM або Project Manager - це вже не курси, але можливість почати кар'єру в ІТ для того, хто вміє працювати з людьми, організовувати робочий процес, мотивувати працівників, залагоджувати різні питання. Тут як раз рулить досвід і ті ж "soft skills". Технічні знання і вміння для менеджера проекту не є основними, але дуже знадобляться, щоб краще розуміти вимоги замовника, ризики і т.д.