Що таке "пісочниця" або чому важко просувати нові сайти

Пісочниця - фільтр пошукових систем, під який можуть потрапити вперше проіндексовані, нові сайти без історії домену.
Фільтр песочніца. Термін в IT використовується дуже давно. З'явився він за аналогією з дитячою пісочницею як з безпечним місцем, де малюки грають під наглядом дорослих і не можуть нашкодити ні собі, ні оточуючим.

Великі пошукові системи використовують цей фільтр по різному. Пісочниця від Google - найсуворіша, в ній сайт може провести до півроку. Втім, туди і потрапляють за надто швидке нарощування маси, так що це вже не ігровий майданчик, а, скоріше, виправна колонія для малолітніх злочинців.

Яндекс заперечує існування у себе подібного фільтра, але практика показує, що щось подібне все-таки є. Досить часто можна помітити двоетапний вихід з-під фільтра - спочатку в топ потрапляє головна сторінка сайту, потім починається поступова амністія інших, за три-чотири апдейта видачі.

З м'яким варіантів пісочниці від Яндекса так чи інакше зустрічався будь оптимізатор рунета, чекаючи по кілька місяців остаточного появи сайту у видачі.

Як працювати з пісочницею?

Є кілька стандартних прийомів, що дозволяють зменшити час перебування в пісочниці для нових сайтів:

Починайте створення довідкового профілю з покупки якісних посилань з тематичних і / або регіональних ресурсів. Анкор посилань повинні бути досить нейтральними - одне ключове словосполучення + одна безанкорние посилання + одне посилання з анкором виду «тут», «тут», «натиснути», посилання повинні закуповуватися рівномірно протягом усього початкового періоду.

Ставте посилання з соцмереж, новинних порталів, великих форумів і інших часто оновлюваних ресурсів.

Розміщуйте якомога більше нового контенту, пошукової робот повинен постійно бачити на сайті щось нове.

Перевірте технічну частину. Чи завжди доступний ваш хостинг? Наскільки швидко вантажиться головна сторінка? Чи нормально сайт відображається в різних браузерах? Кожен з цих кроків спростить виведення з під фільтра і підвищить шанси не потрапити під нього взагалі.

Як виглядає пісочниця на практиці?

Спочатку «включилася» головна сторінка, потім почали підтягуватися інші. Причому з-під фільтра вийшли далеко не всі запити - частина спить досі, через два місяці після першої індексації. Сторінки були проіндексовані в один і той же час, посилання закуповуються рівномірно, але Яндекс просто їх ігнорує.

Час від першої індексації до результату у сайтів сильно відрізняється і залежить від конкурентності тематики, якості сайту, бюджету на зовнішнє просування і везіння. Середній проміжок вихід з пісочниці - 2-3 місяці після першої індексації. Винятки бувають як в кращу, так і в гірший бік.