Створення блога для сайту

Минуло більше півроку з моменту, коли я покинув постійну офісну роботу, з головою занурившись в розробку і створення сайтів. Відмовляючись від класичного восьмигодинного робочого дня і заощаджуючи ще як мінімум дві години на дорогу до роботи, я щиро вірив, що тепер у мене точно вистачить часу на активну підтримку життєдіяльності всіх моїх блогів.

Втім, як виявилося, навіть в моїй ситуації "абсолютної свободи" далеко не завжди вдається знайти час на хобі. Що вже говорити про авторів, яким доводиться поєднувати блогінг з традиційною роботою?

Сьогодні я хотів би поділитися з вами набором принципів, які дозволяють виділити час на блоги при цьому, не обмежуючи інші важливі сфери вашого життя.

Ставтеся до блогу як до бізнесу

Навіть якщо ваш блог (поки) не приносить прибутку, серйозне ставлення дозволить внести його в графіку "важливих" речей, про які не можна забувати. До тих пір, поки написання статей буде необов'язковим - ви будете знаходити важливі справи, на які можна витратити свій час. Особливо, коли перший запал від ведення блогу вже згас і спостереження за статистикою відвідувань вже не хвилює вас так, як раніше.

Дотримуйтесь "робочим" годинах. Звичайно, у випадку з блогінгом розмова не йде про восьмигодинний робочий день. Мова не йде навіть про щоденне виділення уваги блогам. Але якщо ви вже вирішили, що кожен понеділок, середу і п'ятницю з 20 до 22 ви будете займатися блогінгом - то постарайтеся дотримуватися обраного ритму.

При цьому дуже важливо мати певний план розвитку. Мінімум - ви повинні розуміти, навіщо вам блог і куди ви прямуєте. А в ідеалі - пам'ятати список публікацій (або ідей) на наступний місяць-два і з нетерпінням чекати можливості поділитися з читачами черговий часткою інформації і знань.

Якщо ж ваше оточення (сім'я або родичі) не сприймають ваше захоплення серйозно, ось кілька порад, які допоможуть вам працювати ефективніше:

постарайтеся усамітнитися. Для цього можна піти в сусіднє кафе або, принаймні - в іншу кімнату, де ніхто вам не заважає;
скористайтеся навушниками. Якщо ви живете в однокімнатній квартирі - надіньте навушники. Повірте, мелодійна музика заважатиме вам менше, ніж крики молодшого брата або розмова між родичами (навіть якщо вона не звернена до вас)
працюйте короткими проміжками. Як я вже згадував раніше - вам зовсім не обов'язково приділяти блогінгу дуже багато часу. Більш того, навіть ту пару годин, які знадобляться вам для написання статті, можна розділити на короткі проміжки. Наприклад - 30 хвилин перед вечерею з сім'єю і 30 - після неї.