Унікальні сайти проти сайтів за шаблоном - особливості, плюси і мінуси

Молодий бізнес хоче швидко зайти на ринок і завоювати споживача. Зрозуміло, що фінанси на старті обмежені. Потрібна присутність в онлайн, але бюджету на нього немає! Вихід знаходиться швидко: зробити сайт за допомогою конструктора. За кілька годин «віртуальне представництво бізнесу» буде готове. Особливо привабливі безкоштовність, зрозумілий інтерфейс і інструкції навіть для абсолютних новачків в сайтобудування.

новачки в сайтобудування

Ідея вкрай приваблива: нуль вкладень, і майже відразу можна знаходити покупців в Інтернеті. На цьому етапі забуваються проста істина: безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.

Назвемо типові мінуси, якими загрожує створення ресурсу за допомогою конструкторів:

Розміщення реклами, нав'язливих банерів на порталі без урахування думки фактичного власника.
Заздалегідь визначений хостинг, звідки перенести сайт в інше місце неможливо.
Використовується домен 3-го рівня. Ресурс заздалегідь обмежений в просуванні і ніколи не вийде в ТОП.
Залежність від майданчика, її технічного стану та служби підтримки.
Можлива блокування за рішенням адміністрації платформи. Є ризик втратити дані без пояснення причин і шансів на відновлення.
Обмежений вибір дизайнерських рішень.
Неможливість змінити налаштування.
Обмеження коду, які не дозволяють вести роботу з сайтом, вносити необхідні зміни.
Протистоять цьому списку мінусів всього 2 плюса: ресурс створюється швидко і безкоштовно. Але відсутність плати - поняття відносне, так як правильніше сказати, що більшість конструкторів безкоштовні лише умовно. І без грошових вкладень не приносять користі.

Чому так відбувається? Назвемо основні причини:

Конструктор пропонує обмежений набір безкоштовних можливостей. Дійсно важливі опції робляться платними. Припустимо, ви намагаєтеся розвивати веб-продукт, на якому присутній стороння реклама. Навіть сам цей факт негативно позначиться на поведінці відвідувачів. Вибору немає: або оплачувати спеціальний бізнес-аккаунт, інший тариф, що виключає розміщення реклами, або продовжувати виступати донором для чужої пропаганди, втрачаючи клієнтів. Складні ситуації виникають з простором для зберігання даних, підключенням систем оплати в інтернет-магазинах і навіть поштових скриньок. Словом, щоб отримати прийнятний набір можливостей, доведеться підбирати тарифний план і оплачувати послуги.
Ресурс отримує жорсткі обмеження в функціоналі. Проблему навряд чи вийде вирішити навіть на платних акаунтах. Справа в тому, що створення сайту на конструкторі увазі програму з закритим кодом. Ряд функцій можна реалізувати додаванням плагінів. Але не всі з них можна вибрати і використовувати. Не можна додати сторонні або написати нові самостійно. Тому вирішити якусь конкретну задачу з урахуванням специфіки бізнесу - не реально.
Продукт отримує типове оформлення, і такий дизайн неможливо доопрацювати або скорегувати в силу закритості коду.
Домен третього рівня надається безкоштовно, але несе в собі труднощі. Адреса сайту може виглядати негарно, несерйозно, непереконливо. Найстрашніше інше: ресурси на таких доменах з самого початку не можуть конкурувати з «самостійними» сайтами, оскільки пошукові системи не дають їм високих позицій у видачі.
З цими аспектами ви зіткнетеся, як тільки почнете конструювати безкоштовний веб-продукт. Коли він запрацює, з'являться інші неприємності. Головна пов'язана з просуванням: вивести такий ресурс в ТОП практично неможливо.

вивести в ТОП не можна

Сайти, створені на конструкторах, не підходять для SEO:

Вони залежать від платформи і її долі. Раптом власник вирішить, що ця діяльність нерентабельна і зупинить підтримку? Ви нічого не зможете зробити для збереження ресурсу. Коли він реалізований на самостійному движку, ви отримуєте контроль: можете вносити правки, додавати елементи, правити код і перепрограмувати, впливати на швидкість, керувати внутрішньою оптимізацією. Конструктор цього не передбачає. А якщо дозволяє, то на платній основі. В результаті така розробка перетворюється з безкоштовною в проблему і витрати.
Відсутня можливість вплинути на швидкість завантаження. Як ми знаємо, це вкрай важливий фактор і для ранжирування в пошуку, і для відвідувачів. Коли ресурс виконаний на повноцінному движку, можна вносити зміни і коригувати наповнення сайту для збільшення швидкості. У конструкторах це не передбачено.
Проблеми з файлом robots.txt. До нього чи ні доступу, або існуючі налаштування не відрізняються гнучкістю. Але файл важливий для SEO! При некоректних налаштуваннях сайт може повністю або частково не потрапити в поле видимості пошукових систем. Або навпаки, вони побачать і проїндексируют технічні сторінки, дубльований контент, то, що індексувати не потрібно. В результаті веб-ресурс може постраждати.
Проблеми з файлом sitemap. Багато конструктори дозволяють доступ до його редагування. Складається аналогічна ситуація: виникає небезпека для ресурсу в плані його взаємин з пошуковими системами.

Є інше рішення для ощадливих бізнесменів, для стартапу, у якого проблеми з фінансуванням. Можна не робити весь сайт на конструкторі, але використовувати готовий або типовий шаблон. Так можна заощадити на розробці ексклюзивного дизайну. З якими труднощами доведеться зіткнутися в цій ситуації? Які тут виявляються переваги і недоліки?

Шаблони створюють дизайнери і веб-майстра під різні CMS. Щоб майданчик заробила, після установки движка на хостинг необхідно отримати і встановити готовий шаблон. Він володіє дизайном, структурою, комплексом функцій. Віддавайте собі звіт, що ресурс, створений таким шляхом, не є оригінальним. У Мережі ви або відвідувачі зможуть виявити його більш-менш точні копії.

Шаблон, «натягнутий» на CMS

Шаблон, «натягнутий» на CMS, рідко відповідає цілям і задачам бізнесу, конкретного проекту. Тому за цією фазою зазвичай починається стадія правок і доопрацювань, що виливається в витрати часу і грошей. Коригувань може зажадати код, дизайн, функціонал. Плюси «шаблонного» варіанту полягають у зниженою в порівнянні з ексклюзивною розробкою ціною і досить оперативних терміни реалізації.

ЧОМУ ВАРТО ЗАМОВЛЯТИ РОЗРОБКУ УНІКАЛЬНОГО САЙТУ, А НЕ ПО шаблонів або в конструкторі
При побіжному погляді відразу виявляються мінуси: оригінальний ресурс коштує дорожче, на його створення піде більше часу. В середньому, розробка займає близько місяця, але багато що залежить від складності, структури, кількості сторінок, опцій.

Можливо, варто вибрати варіанти дешевше або швидше? Зробимо висновки, коли оцінюємо плюси ексклюзивних сайтів:

Оформлення, структура, функції та елементи розробляються для вирішення тих завдань, які поставив замовник. Вони засновані на специфіці бізнесу або проекту.
Код пишеться унікальним з нульової позначки. Процес його розробки має на увазі, що редагування, редагування, додавання елементів будуть можливі і не зустрінуть труднощів.
Дизайн - авторська робота, яка не має аналогів і копій в Мережі. Він працює на репутацію компанії, задає тон, атмосферу, яка впливає на комфорт перебування користувача на ресурсі.
Оригінальний сайт створюється з необхідними компанії особливостями, володіє певним статусом, виводить замовника на новий рівень, працює на впізнаваність бренду. Це стає конкурентною перевагою для бізнесу.
Ресурс відразу враховує подальше просування. Його структура будується після збору семантичного ядра, на основі ключових запитів, тому ресурс адаптований під seo-вимоги.
Опрацьовуються властивості юзабіліті, щоб користувачі відчували себе комфортно, їм було зручно користуватися функціоналом, а структура була б інтуїтивно зрозумілою і логічною.