З чого починається безпека в інтернеті

В цій статті йдеться не тільки про безбеку створення сайтів, але всього інтернету. І так, з чого починається безпека в інтернеті?

Довжина і складність пароля - перше що прийде на розум. Чому не можна використовувати однакові паролі на сайті, гаманці, інстаграмме, поштою і ще де небудь?

Припустимо зловмисник націлився на пошту, на поширеному сервісі типу укр нет, який атакувати в лоб безглуздо ... Що залишається? Вбити поштову скриньку в пошукову систему і знайти решту 9 сайтів з таким паролем - напевно, парочка з них виявляться зробленими на коліні, і вже їх атакувати в лоб не складе труднощів. Знайшовши серед таких сайтів технічно вразливі можна отримати цей пароль і спробувати його використовувати далі. Це - основа того, чому на всіх сайтах, або хоча б на групах сайтів паролі повинні бути різними.

Для чого ця інформація? Повернемося до ситуації зі складністю пароля і уразливими сайтами. У наші дні, переважна частина сайтів (але не всі) зберігають у своїй базі саме хеш пароля. Ось що повинно захистити в такому випадку, і для чого тоді весь цей сир бор з купою паролів які регулярно забуваються.

У даній ситуації теж є свої нюанси, але пароль "stvorennia2019!" Вже багато разів ускладнить ситуацію зловмисникові, і він як і раніше залишиться цілком придатним для запам'ятовування.

До речі про запам'ятовуванні, чи часто ви дозволяєте своєму браузеру зберігати свої паролі? Про цю функцію варто забути геть - віруси, а точніше відомі "трояни" - це віруси спрямовані на витяг таких збережених паролів.